İstanbul’ da senetle ev satışı gerçekleştiren birçok yer bulunmaktadır. Bunun en büyük sebebi hiç kuşkusuz ki konut kredisindeki cep yakan kredi faiz oranları olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok kişi bu oranlardan rahatsız olmakta, bazı çevreler de kredi hassasiyetlerinden dolayı da kredi almak istememektedirler. Böyle durumlarda da pek çok kişi için ikici seçenek senetle av almak olmaktadır.

Senetle Konut Kredisi Alınır Mı?

Göl Panorama: Başakşehir’ de yer alan bu konutlar senetle satışın yapıldığı yerler arasında yer alıyor. Ev kredi ile de veriliyor olsa da anlaşılan peşinat bedelinin ödenmesi üzerine ev yalnızca 24 ay 0 faizle olmak üzere müşteriye sunuluyor. Özellikle İstanbul’da merkeze uzak sessiz sakin bir hayat yaşamak isteyen kişiler için ideal bir tercih oluşturabilmektedir.

Bahçekent Flora: Bu projede fiyatlar evlere göre değişiklik gösteriyor. Ev teslimleri içinde bulunduğumuz Eylül ayı içerisinde yapılmaya başlandı. Senetle ev almak için belirlenmiş olan faiz oranı ise %35tir. Kişiler bu bedeli ödedikten sonra 36 ay ay vade ile üstüne faizsiz alabilmektedirler.

Skyland: Seyrantepe’ de bulunan bu projede de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar senetle bu durumdan faydalanabilirler. Ev sahibi olmak için ise evin %15’ ini önceden ödemek gerekiyor. Düşük bir peşinat bedeline sahip olan bu projede 10. Ve 15. Ay yüzde 15’ er iki ödeme yapılıyor. Bunun dışında ev 60 ay faizsiz verilebiliyor.

senetle kredi

Batışehir Loca: Konutlar Bağcılar’ da bulunuyor ve Emlak Yapı GYO projesi kapsamında bulunuyor. Konut sahibi olabilmek için ise %50 oranında peşinat vermek gerekiyor. Vade farksız 36 aya varan da taksit imkanı sunuyor. Kısa taksitlerle ev sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça güzel bir tercih oluşturabilir.