Bankalar kredi vermiyor, sizin de birikmiş paranız yok ya da almak istediğiniz şeyler için henüz yeterli birikimi yapamadınız, o zaman hala bu şekilde müşkül durumda kalan müşterilere yardımcı olan ve senetle alışveriş imkanı sunan mağazalardan tüm alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, bu mağazalar hangileri?

 

Öncelikli olarak senetle ne almak istediğiniz önemli. Araştırmalarınızı bu yönde yapmalısınız. Örneğin, evleneceksiniz ve mobilyalar için para harcamak istemiyorsunuz ya da paranız yok ve de kredi alamadınız, o zaman Modalife, Evkur ya da zincir mağaza olmayan üretici küçük esnaflardan senetle mobilya alabilirsiniz. Bu listede yer alan Evkur’da sadece mobilya değil, evinizin diğer eşyalarını da alabilirsiniz. Ancak, bu firma senetle müşterilerine hizmet verdiği için, diğer markalardan biraz daha fazla fiyat vermektedir.

Senetle Cep Telefonu Alma

Örneğin, senetle cep telefonu almak istediğinizde, almak istediğiniz telefonun fiyatı 2000 lira ise, buradan 2500 lira civarına almanız muhtemel. Mevcut durumunuz için karlı bir alışveriş gibi gözüküyor olsa da, asıl olarak daha fazla ödeme yapmanız gerekeceğini de bilmeniz de fayda var.

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Diğer taraftan senetle altın veren kuyumcular da tanıdık, bildik müşterilerine yardımcı oluyor. Aslına bakılırsa bu tarz bi ödeme kolaylığı sunan firmalar, genel olarak yeni evlenecek ya da yeni ev kuracak kişilere yönelik hizmet veriyorlar. Bu durumlar acil olarak nitelendirilen durumlar olduğu için, diğer koşullarda olan kişiler bu tarz ihtiyaçlarını biraz daha erteleyebilirler. Acil ihtiyaçlarınız için böyle bir alışverişi tercih edebilirsiniz.

 

senetle kredi

Bu tarz zoraki ihtiyaçlarının yanı sıra, çok yüklü miktarlarda para gerektiren alışverişlerde de senet imkanı sunuluyor. Senetle araba veren galeriler ve senetle motor satan galeriler duruma örnek olarak gösterilebilir. Araba alımı her ne kadar lüks ihtiyaç olarak gözükse de, genel bütüne vurduğunuzda, gündelik bir ihtiyaç olarak düşünülebilir. Yol parasına yaptığınız masrafı kendinize ait olacak olan bir arabaya yapmak oldukça mantıklı. Üstelik bu bir yatırım olarak da düşünülebilir. Acil ihtiyaçlarınızda satabileceğiniz değerli bir eşyanız olacaktır.