Tefeci, ihtiyacı olan kişilere nakit para veren bu parayı daha sonra taksitlerle veya tek seferde faiz ve komisyon eklenerek alan kişidir. Yani sahip olduğu parayı belli kişilere kiralayarak işleten ve bu para üzerinden faiz ve komisyonlar ile daha çok para kazanan kişidir.

Günümüzde nakit paraya ihtiyacı olup da bankalardan kredi alamayan kişiler tefecilere koşmakta. Belirtmek gerekir ki tefecilik yapmakta, tefecilerden para almakta yasal bir işlem değildir. Bankalar verdikleri krediler karşılığında belli bir faiz oranı uygulamaktadır fakat bunun için devlete belli bir miktar vergi ödemektedirler. Aynı şekilde taksitle alışveriş yapabileceğiniz bütün alışveriş yerleri, mağazalar ve internet sitelerine kadar herkes devlete vergisini ödemektedir. Vergisi ödenmeyen hiçbir iş yasal değildir. İşte tefeciler de bu noktada yasal işlem yapmış olmuyorlar. Çünkü kişilerden aldıkları komisyon ve faizler için herhangi bir vergi ödemedikleri için yasaları çiğnemiş oluyorlar. Ve tefecilerle alışveriş yapan kişiler de, yasal bir iş olmadığını bildiği için yardım ve yataklık etmiş oluyor.

Tefeciariyorum.com üzerinden Tefeci bulma:

Peki, bu tefeciler nerelerde bulunur? Bildiğiniz gibi artık internet çağındayız. Ve internet çağı demek, bilmek istediğiniz her türlü bilgiye ve görmek istediğiniz her türlü şeye bilgisayar ve telefonlarınız aracılığı ile oturduğunuz yerden ulaşmanız demektir. Bu noktada tefeciler de bu işi internet üzerinden yürütmeye başlamıştır. İnternette birçok tefeci siteleri vardır. Buralarda yorum kısmına iletişim numaranız ve sorununuzu yazıyorsunuz, tefeciler size dönüş yapıyorlar. Bunun yanı sıra, bir tanıdığınız aracılığı ile de tefecilere ulaşabilirsiniz. Tefecilerin çoğu belirli yasal dükkanlar edinerek, bu dükkanlarda işlemlerini yürütmektedir. Bu dükkanlardan birini bilen bir tanıdığınız hem size referans olabilir hem de bu tefeciler ile sizi tanıştırabilir.

Tefeci.net üzerinden tefeci bulabilirsiniz.

senetle kredi

Tefeciler size verdikleri paraları kısa vadede ödemenizi beklerler. Ödeme yapılmadığı zaman ya ellerindeki senetlerle dava açarlar ya da öncesinde bir mülkünüzü ipotek ettirmenizi sağladıkları için mülkünüzü devralırlar. Ancak sağlam bir kefil sayesinde ipotekten kurtulabilirsiniz. Bu sebeple herhangi bir mağduriyet yaşamamanız açısından ne kadar paraya ihtiyacınız olursa olsun, tefeciler ile iş yapmamanızı tavsiye ederiz.