Bankacılık sektörü her geçen gün daha da gelişmek ile beraber teknolojik çalışmaları da kendi hizmetlerine dahil ederek mümkün olan geniş kapsamlı ve kaliteli süreci müşterilerine sunmaya çalışmaktadırlar. Bu çerçevede pek çok farklı çalışmanın sunulduğundan bahsetmek mümkün olmak ile beraber en çok dikkat çeken uygulama cep telefonlarından atılmakta olan kısa mesajlar ile başvuru yapma seçeneği olmakta ve bu imkandan faydalanmak isteyen kişiler cepten kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek istemektedir.

Bahsi geçmekte olan bu sistem sayesinde banka şubelerine gitmeksizin ve pek çok farklı işlemi yapmaya gerek olmadan oldukça kolay bir şekilde kredi başvurusu yapma imkanımız mevcut olmakta ve bu durum oldukça fazla sayıda kişiyi bahsi geçen olanağı sunmakta olan bankalara müracaat etme eğilimlerini arttırmaktadır. Başka bir deyiş ile banka şubelerine gidip, pek çok farklı evrakı temin edip ardından bir de oldukça uzun sürmekte olan kredi çekme  prosedürleri ile uğraşmaktansa direk olarak kısa mesaj atma yöntemi ile başvuru oluşturmak hemen hemen  herkese daha cazip gelmekte ve  bu hizmeti veren bankaları tercih etmektedirler. Bu durumun doğal bir sonucu olarak bankaların hemen hemen hepsi söz konusu olan hizmeti sunmak için çalışmalar başlatmış, günümüzde de pek çok bankanın cepten kredi hizmeti mevcut olmaktadır.

senetle kredi

SMSLE Kredi Başvurusu

Bu sistemin nasıl işlediği ile alakalı olarak bilgi edinmek isteyen kişilere yönelik olarak cepten kredi hizmeti ile alakalı söylenmesi gereken en önemli detay bu hizmetin yalnızca bir kısa mesaj ile verilmekte olduğudur.  Bankadan bankaya farklılık göstermekte olan  bu süreç kapsamında yapılması gereken şey belirtilen numaraya yine banka tarafından belirlenmiş olan mesaj metinin gönderilmesidir. Daha sonraki süreçte kredimizin akıbetine dair cevap tarafımıza yine kısa mesaj ile bildirilecek olup eğer sonuç olumlu ise “kredi ön onayı” aldığımıza dair bir ibare söz konusu mesajın içeriğinde geçecektir. Saha sonra yapmamız gereken işlemler ise yine bankadan bankaya değişmek ile beraber bu konu da bize gönderilmiş olan kısa mesajda özetlenecektir.