Ziraat Bankası ülkemizdeki en köklü ve en gelişmiş bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Uzun zamandır ülkemizde hizmet veriyor olması bir yana kamuya ait bir banka olması da adı geçen bu bankanın tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Aynı zamanda sundukları geniş kapsamlı hizmet olanakları sayesinde de pek çok farklı müşteri profiline hitap etmektedirler.

Sundukları hizmetlerden biri de senet karşılığında kredi vermeleridir. Bu hizmetin işleyiş sürecine göre, henüz vadesi gelmemiş senetlerimizi bankalara teminat olarak vererek kredi almamız mümkün olabilmektedir. Söz konusu bu hizmetin detayları ise şu şekilde açıklanabilir:

  1. Henüz ödeme vadesi dolmamış olan ve ticari işlemlerden doğan kambiyo senetlerini teminat olarak vererek alabileceğimiz kredi türüdür,
  2. Kredi ile alakalı vade süresi, faiz oranı ya da kredi masrafı gibi tüm detaylar kredi talebinde bulunan kişilerin özelliklerine göre belirlenmekte ve değişken bir özellik göstermektedir.

Bu şartlar dahilinde kredi almak için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmek yeterlidir. Daha detaylı bilgi almak için yedi gün yirmi dört saat hizmet veren 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası’na ait çağrı merkezi aranabilir. Bunun haricinde Ziraat Bankası’na ait internet sitesinden bilgi edinmek mümkün olmaktadır.

Bilgi: Senet Alan Bankalar

Senet karşılığı kredi almak için gerekli olan evraklar ise nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinden herhangi biri, son üç aya ait doğalgaz, elektrik, su, cep telefonu ya da sabit telefonlara ait fatura, muhtarlar aracılığı temin edebileceğimiz ikametgah belgesi ve sahip olduğumuz geliri resmi olarak gösterecek gelir belgemiz ve çalıştığımız yerden alacağımız gelir belgemizdeki imzayı doğrulayacak bir imza sirküsüdür.

senetle kredi

Tüm bu belgeler ile herhangi bir Ziraat Bankası şubesine yapacağımız başvuru ilk aşamada değerlendirilmeye alınacak ve geçmişte aldığımız kredi ya da kredi kartlarına yaptığımız ödemeleri incelemek adına kredi notumuza, sicilimize ve Merkez Bankası’nın hazırladığı kara listede adımızın bulunup bulunmamasına bakılır. Daha sonra teminat olarak vereceğimiz senetler incelenir ve kullanılır nitelikte olduğu da tespit edilirse kredi başvurumuz banka tarafından kabul sürecine alınır