Bankaların bazıları senetle kredi vermektedir. Genelde şirketlerin ve kobilerin işine yarayacak krediler vermek için uygulanan bu sistem içerisinde senetler kredilere teminat olarak alınabilecek. Finansbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası kambiyo senetleri başta olmak üzere işletmelerin satışa sunulmayan hisseleri üzerinden kredi almalarını sağlayabilecek kredileri verebiliyor. Finansbank, senet üzerinden yepyeni bir sistem kurarak farklı bir bankacılık anlayışını bu konuda ortaya koydu. Finansbank çek ve senet tahsilat işlemleri ile birlikte işletmelerin yükünü hafifletmek ve işlerini kolaylaştırmak istiyor. Buna göre eğer bir işletmeniz varsa veya kobi sahibi iseniz çek ve senet işlemlerinizi Finansbank üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Banka üzerinden senet ve çek işlemi yapmak her zaman daha güvenlidir. Çeklerinizin veya senetlerinizin çalınma ihtimalini ortadan kaldırmakla birlikte bankalar üzerinden bu şekilde işlem yaparak kredi alma şansına da sahip olabilirsiniz. Ayrıca bankalar üzerinden yapılan çek ve senet işlemleri ile birlikte risk almadan ve nakit akışınızı hiçbir şekilde kesintiye uğratmadan çalışmanın avantajına sahip olabilirsiniz.

Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Finansbank başta olmak üzere Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinde şu anda aktif olarak bulunan bu sistemde tahsilatlarını çoğunu bankalar sizler için yapmaktadır. Bankada yer alan çek ve senetler üzerinden işlem gerçekleştiren firmalar iş dünyasında çok daha avantajlıdır. Bunun yanı sıra bu bankalar ile çek ve senetlerinizi elektronik ortamda koruyabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden de çek ve senetlerinizi işlem yaptığınız bankanın sistemine aktararak karşılıklarının hesabınıza geçmesini de hızlı bir şekilde kontrol altına alabilir ve sağlayabilirsiniz. Bu işlem çeşitli adımlar üzerinden oluşmaktadır. Çek ve senet alan bankalar üzerinden işlem yaptığınızda çek ve senet bilgilerinizin elektronik ortama aktarılmasından sonra bankaların sistemi entegre olarak çalışmaktadır. Bu sayede firma ve kuruluş olarak iş yükünüz hafifler.

senetle kredi

Öte yandan otomatik çek veya senet tahsilatı ile yapılan işlemlerde herhangi bir provizyon masrafını da bankalara ödemek durumunda kalmazsınız. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Finansbank üzerinden senet sunarak işlem yapabilir ve kredi alarak da işlerinizi büyütebilirsiniz. Her zaman güvenli işlem yapmanız sizlerin avantajına olacaktır.