Her iktisadi teşebbüs gibi bankaların da öncelikli amacı müşterilerinin taleplerini cevap verebilmektir. Sundukları hizmetler açısından oldukça fazla kitleye hitap eden bankaların en çok talep gören hizmetleri ise kredi projeleridir. Çünkü her insan hayatı boyunca mutlaka nakit sıkıntısı içine girer. Bu gibi durumlarda da ihtiyacın giderilebilmesi için akıllara ilk gelen çözüm bankalar olmaktadır. Çünkü bankalar sundukları kredi hizmetleri ile pek çok kişinin parasal problemlerini giderme konusunda yardımcı olmuşlardır. Bu yüzden de milyonlarca kişi bankaların sunduğu bu kredi hizmetinden faydalanmak için başvuruda bulunmuşlardır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Ancak bankalar her müşterinin kredi talebine cevap verememektedir. Çünkü , onların da var oluş amacı her ticari işletme gibi kar etmektir. Bu nedenledir ki, eğer bankalar kar edemeyeceklerini hissedeceği durumlarla karşılaşırlarsa talep edilen kredi işlemini reddetme yoluna gitmektedirler.

Bu durumun öncelikli sebebi ise kredi talebinde bulunan kişilerin sicillerinin düzgün olmamasıdır. Daha önceki kredi ya da kredi kartı borcu ödemelerini düzenli yapmamış kişilerin söz konusu bu durumları bankların da bilgisi dahilinde olmaktadır. Bu nedenle de bahsi geçen kişinin ödemeleri düzgün yapmama olasılığı yüksek olduğundan bankalar söz konusu talebi geri çevirmektedirler.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Verenler

Sicili bozuk olan kişilere uygulanan bu durum kişileri ümitsizliğe düşürse de çözüm olanakları bulmak da mümkündür. Bankaların öncelikli hedefi verdikleri kredinin ödemesinin düzgün bir şekilde yapılması olduğundan eğer bu ödemeye dair bir teminat gösterilirse kredi verme olanakları da artmaktadır. Bu yüzden herhangi bir mal varlığımızı ipotek ettirerek kredi talebimizin kabul görme olasılığını arttırabiliriz. Diğer bir seçenek ise kefil göstererek kredi talebinde bulunmaktır. Uygun şartlara sahip kişileri kefil göstererek kredi isteğinde bulunursak bankaların bizi riskli görme olasılığı da düşmüş olacaktır. Tüm bu şartlar ya da şartlardan herhangi biri yerine getirilerek herhangi bir bankaya başvurup kredi isteyebiliriz.

Sicili Bozuk Olanlara Bireysel Kredi Veren Şahıslar

Bankacılık sektöründe yeni olan ve piyasaya kendini adapte etmek isteyen bazı bankalar da sicili bozuk olan kişilere kredi vererek daha fazla müşteri toplama çabası içerisine girmektedirler.  Sicili bozuk kişiler buralardan da kredi talebinde bulunabilirler.

senetle kredi

Bunların haricinde sicili bozuk kişiler için aracı firmalar bulunmakta ve en kötü sicile bile kredi çıkarmaktadırlar. Günümüzde oldukça çoğalan bu firmalara başvurarak kredimizi onaylatmak yoluna gidebiliriz. Üstelik yaptıkları her iş yasal ve gerekli şartlara uygun olarak yapılmaktadır ve nakit ihtiyacı esnasında güvenle başvurulacak yerler arasında bulunmaktadırlar.