Teknoloji hızla ilerlemeye devam ediyor. Öyle ki nerede ise 3 ayda bir farklı özelliklerde yeni sürümlerde cep telefonları piyasaya sürülüyor ve tüketici bu modayı takip etmekten, yeni sürüm cep telefonuna sahip olmaktan kendini alamıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Üst Kurulunca uygulanan yeni prosedüre göre kredi kartı ile cep telefonu alımlarında taksit sınırlandırılması getirildi ve kişiler uzun vade de kolay ödeme imkanını kullanamaz hale geldi. Durum böyle olunca da telefon alışverişlerine ek çözüm yolları aranmaya başlandı. Bu çözümlerden birisi de senetle cep telefonu alımı oldu.

Senet İle Cep Telefonu Alımı

Uygulanan taksit sınırlaması sadece tüketicileri değil aynı şekilde cep telefonu satıcılarını da negatif etkiledi ve satışlarda ciddi düşüşler yaşanmaya başladı. Senetle satış hizmetinin verilmesi ile piyasalar da yine az da olsa hareketlenmeler yaşandı. Cep telefonunuzu alıp karşılığında senet imzalamanız yeterli oluyor. İsterseniz tek senet ve tek taksitle ödeme yapabilir, isterseniz de vadelere bölerek ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşama da karar tamamen size ait. Vade sayınız ile eşit oranda senet imzalamanız yeterli olacaktır. Her ödeme sonrasında karşı taraftan senetinizi alabilirsiniz.  Vade sayısını mağaza ile görüşerek belirleyebilirsiniz.

senetle kredi

Senetle Cep Telefonu Satan Mağazalar

Senetle kredi almak istemeyen kişiler ise bankaların teknoloji mağazaları ile ortaklaşa yaptıkları kampanyalara yöneldi. Teknosa, Vatan bilgisayar gibi birçok mağaza da benzer kampanyalar ulaşabilirsiniz. Ama bunun için ilk olarak kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Aksi halde banka geri ödemelerinizi yapmayacağınızı düşünerek kredinize olumlu cevap vermeyecektir.