Senetle para veriyoruz. Son dönemlerde, özellikle internet sayfalarında bu tarz haberleri ve yazıları sizler de görmüşsünüzdür. Peki kim bu senetle para verenler? Senetle para verenler, mevcutta olan yüklü paralarını bankada değerlendirmek yerine, faizle bankalardan kredi alamayanlara borç olarak veren kişiler. Bu sayede, hem bankalardan kredi alamayanların acil nakit ihtiyaçları karşılanmış oluyor, hem de bu kişilerin mevcuttaki paraları uzun vadede değerlenmiş oluyor. Aslına baktığınızda, herkesin kazançlı olduğu bir yatırım. Fakat, bu işi dolandırıcılık olarak yapanların sayıları da oldukça fazla. Örneğiniz, size boş ya da tarihsiz senet imzalatarak ve üzerine de borç vermeyerek sizi dolandıranlar. Bu yüzden, senetle borç para veriyorum diyen kişiler ile çalışmak istiyorsanız,bunu da dolandırıcılık olarak yapanlarla değil, ticaret olarak görüp, ticaret kurallarına uygun olarak yapanlarla çalışmayı tercih etmelisiniz.

Senetle para veriyoruz diyen herkese bu aşamada güvenmemelisiniz. Doğru kişiler nereden bulacağınızı bilmiyorsanız, tek yapmanız gereken www.senetlekredi.com  adresini ziyaret etmek. Senetle alışveriş, senetle kredi, senetle araba, senetle altın, senetle telefon gibi aklınıza gelebilecek her alanda, merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

senetle kredi

Senetle alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli nokta var. Bu noktaların başında, daha öncede belirttiğimiz gibi, senet nasıl yazılır ile ilgili bilgi sahibi olmanız. Senette tarihin önemi, senet ödenmezse ne olur, boş senet imza attım ne yapabilirim ya da senet nasıl tahsil edilir ile ilgili aklınıza gelebilecek ve sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Siz ne kadar hesaplamalar yapsanız da, bazen ortada olmayan bir sorun çıkabilir. Böyle durumlarda akıllara ilk gelen yöntem kredi çekmek olur ama kredi çekmek de, birisinden borç para istemek kadar zordur. O yüzden, kredi ihtiyacına düşmemek ve bütçenizde sorunlar yaşamamak için, bütçe ayarlamalarınızı daima, esnek yapmalısınız. Her zaman, çok az da olsa, kenara bir miktar para koymalısınız. Yoksa, bu gibi sorunlarla çok sık karşılaşabilirsiniz. Düzenli bütçe ayarlaması yapabilmek için de, tüyoların yer aldığı diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.