Olumlu kredi ön onayı almak mı istiyorsunuz? Bunun için yapmanız gerekenlerin tamamını, bu yazımızda sizin için derledik. Kredi almak sanıldığı kadar kolay değil. Bu yüzden bazı kriterler var. Bu kriterleri yerine getirmeden kredi alamayacağınız gibi, kredi alabilme sürenizi de uzatma handikapı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bankalardan kredi almak istiyorsanız, öncelikli olarak bankalara, alacağınız krediyi geri ödeyebileceğinizi kanıtlamanız gerekir. Bunun için de, BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından geliştirilmiş ve tüm bankalarda aynı olan koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu kurallar tüm bankalarda eşittir. Bankaların devlete ait olamaları ya da özel olmaları bu koşulları değiştirmeyecektir. Sadece bazı özel durumlarda bankalar, kendi müşterilerine tolerans gösterebilirler. Bu toleranslar da, yine bu koşullara benzer çerçevededir.

Kredi Ön Onay Nasıl Alınır?

Olumlu kredi ön onayı için Öncelikli ve en genel geçer kural olan, aylık geliriniz olduğunu ispat etmeniz gerekir. Bu, bankalar aracılığı ile aldığınız maaş ödemesi olabildiği gibi, kira bedeli, aileden harçlık alımı, bir şirketten düzenli olarak hesabınıza yatan gelir de olabilir. Bu konuda önemli nokta, bu ödemelerin tamamının bankalar aracılığı ile yapılıyor olmasıdır. Yani elden aldığınız maaş, kira ödemesi ya da gelirinizi bankalar işleme almayacaktır. Sadece görülebilir, izlenebilir nakit transferiniz değerlendirilmeye alınır.

senetle kredi

Diğer dikkate alınan konu ise, kredi notu puanıdır. Kredi notu puanınız da, bankacılık ürünlerini doğru ve düzenli kullanımla yükselir. Örneğin bankalar ile hiç çalışmıyorsanız, kredi notunuz olumlu etkilenmez. Belli bir seviyede kalır. Bu seviye de, kredi almanız için yeterli olmayabilir. Bankalardan, olumlu kredi ön onayı almak istiyorum diyorsanız, o zaman öncelikle kredi notunuzu yükseltmeli ve bankalara geliriniz olduğunu yasal belgeli olarak ispat etmelisiniz. Bankalardan kredi alamıyorsanız, diğer bir alternatif olan, senetle kredi verenleri tercih edebilirsiniz. Senetle kredi verenler ile çalışmak istiyorsanız da, senet nasıl yazılır, senet nasıl iptal edilir gibi konularda bilgi sahibi olmayı ihmal etmeyin. Senetle borç para verenler ile çalışmak isterseniz ve çalışma koşullarını öğrenmek isterseniz, tek yapmanız gereken www.senetlekredi.org adresini ziyaret etmek olacaktır. Aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bu adreste bulabilirsiniz.