Acil nakit ihtiyacımız için bankalardan kredi başvurusunda bulunuruz. Ama kredimizin onaylanabilmesi için kredi çekme şartlarına uymamız gerekir ve bazı kredi çekme koşullarını taşıyor olmamız gerekir. Bunların en başında kredi notumuz gelmektedir. Kredi notumuzu belirleyen bizim ödeme alışkanlıklarımızdır. Yani bankalar ile çalışmalarımız sonucunda, ödemelerimizi düzenli yapıyorsak, kredi notumuz yüksek olur. Eğer ödemelerimizi düzenli yapmıyorsak, kredi notumuz düşük olur. Bankaların kredilerini onaylamadaki en geçerli olan nottur kredi notumuz. Eğer düşük kredi notumuz var ise, hiçbir banka kredimizi onaylamaz. Çünkü kredi notu düşük olan kişiler ödeme zorluğu çeken kişilerdir. Bu nedenle kredi başvuruları onaylanmayabilir. Eğer kredi notunuz ödemelerinizden dolayı değilde, bankalarla çalışmadığınızdan dolayı düşük ise, yapmanız gereken herhangi bir bankadan kredi kartı alıp kullanmaktır. Ödemelerinizi de düzenli yaptığınız taktirde, kredi notunuz oluşup yükselmeye başlayacaktır. Ancak kredi notunuz yüksekdiği zaman kredi başvurusunda bulunmanız gerekir.

Kredi Çekme Şartlarında İkinci Husus

İkinci en önemli koşul ise, belirli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Bu gelirinizi de belgelendiriyor olabilmeniz gerekir. Sonuçta bankalar kredi ödemelerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmek isterler.

Kredi Alma Şartlarında 3. Husus

Diğer en önemli şartlardan birisi de, devam eden bir kredinizin olmaması gerekir. En azından devam eden kredinizin sizin aylık gelirinizin %45 ini kapsamıyor olması gerekmektedir. Çünkü kredilerde yapılan bazı kısıtlamalarda, kişinin kredi ödemeleri aylık gelirinin en fazla %45 inin kapsayacak şekilde ayarlanmıştır. Bütçenizi aşan kredi talepleriniz devam eden krediniz yüzünden de onaylanmayabilir. Ancak devam eden kredinizi tamamen kapattıktan sonra krediniz onaylanabilir. Eğer düzenli bir geliriniz var ise, kredi notunuz da yüksek ise, istediğiniz bankadan kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sonucu Takip İşlemleri

senetle kredi

Koşulları size cazip gelen bankanın WEB sitesinden istediğiniz miktarı, vadesini, adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı ve iletişim bilgilerinizi yazıp göndermeniz yeterli. Birkaç dakika içinde kredi başvurusu sonucunuz cep telefonunuza iletilmektedir. Olumlu  gelen kredi başvurusunuzu, size en yakın şubesinden kimliğiniz ve gelir belgeniz ile birlikte giderek kullanabilirsiniz.