Senetle veya komisyonla kredi verme yöntemleri son dönemlerde internet üzerinde de sıkça üzerinde durulan bir konu. Bankalardan istediği krediyi alamayan ticari ve bireysel olarak paraya ihtiyacı olan kişiler senetle kredi veren kurumlar ile iletişime geçmek durumunda kalıyor. Aslında bu şekilde para vermenin mantığı banka kredileri ile aynı şekilde oluyor. Bankalardan kredi alamayan kişilere verilen bu olanak ile birlikte kredilerinizi daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Senet karşılığında verilen kredilerde belirlenen faiz oranları ve vadeli ödeme seçenekleri bankalar gibi olabiliyor. Senet karşılığı para veren kurumların hepsi şu anda özel kurumlardır. Kredi danışmanlık hizmeti de veren bu kişiler ile iletişime geçtiğinizde ilk olarak toplam borcunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kredi alabilmek için gerekli şartları da taşımanız gerekmektedir. Örneğin sizlerin istediği kredinin borçlarını ödeyebileceğinizi gösteren bir gelir belgesi mutlaka sunulmalıdır. Bu gelir belgesi ile birlikte sizlerin istediği kredi talebi dikkate alınmaktadır. Senet karşılığı kredi veren kurumlar yapılan görüşmeler sonucunda sizlere cevabını en kısa sürede bildirir.

Noter Eşliğinde Senetle Para Verilir

Yapılan senetler noter üzerinden onaylanır ve bütün işlemler resmi prosedürlere uygun olarak işler. Bu kişiler sizlerden gerekli durumlarda kefil de isteyebilir. Fazla borcu olan kişiler kredi istediğinde eğer gelir belgeleri düşükse senet karşılığı kredi veren özel kurumlar kefil talebinde bulunabilir. Kefil talebinin karşılanması ile birlikte paranızı çok hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Senet karşılığı para veren kurumlar sizlerin istediği miktarı direkt elden de verebilir veya hesabınıza da aktarabilir. Burada ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması çok önemlidir.

senetle kredi

Borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyemediğiniz zaman senet karşılığında sizlere kredi veren kurumlar bu senetlerinizi icraya verme yetkisine sahip olur. Senetle kredi almak bankalar haricinde uygulanabilen bir sistemdir. Bankalardan kredi alamayan kişilerin genelde kredi notu düşüktür. Ya da maaşında haciz olma durumu ve kara listede olma durumu da olabilir. Eğer böyle bir durum içerisindeyseniz senetle kredi alma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde evrakla veya başka noktalar ile uğraşmadan kredilerinizi alabilirsiniz.