İhtiyaç ve isteklerin artmasıyla borçlarımızda artmaya devam etmektedir. Aldığımız kredilerin sayısı, taksitlendirdiğimiz kredi kartı harcamaları arttıkça bankalara olan aylık borçların büyüklüğü de söz konusu olmaktadır. İhtiyaç kredileri çoğunlukla biriken borçları birleştirmek ve ödenecek aylık taksitleri bütçeye uygun bir hale getirmek için tercih edilmektedir.

Bankalara olan borç hesap edilerek bütçeye en uygun aylık taksit tutarını belirleyebilirsiniz. Dağınık olan borçlarınızı birleştirmeniz için ihtiyaç kredileri değil kredi kartları da taksitli nakit avans uygulamaları ile bu amaca hizmet edebilmektedir. İkisinin de birbirine göre farklı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

senetle kredi

Borcunuzu öderken harcayabilecek kredinizin olmasını istiyorsanız kredi kartınızı bu amaçla bir köşeye ayırmanız mantıklı bir tercih olacaktır. Kart limitiniz bir anda dolacağından size hareket noktası bırakmayacaktır. Bu nedenle borçlarınız toplamı kart limitinizden fazlaysa ihtiyaç kredileri sizin için daha avantajlı olacaktır. 15 bin TL borçlarınızı kapatır ve 500 TL taksit tutarı ödeyebilecek durumda iseniz İş bankası, garanti bankası, finans bank, ve citibank sizler için avantajlı kredileri sunmaktadır. Borçlarınızı kısa bir vadede kapatmak istiyorsanız citi axess’in son kampanyasını değerlendirmenizde fayda var.