Bankalar dan aldığımız kredi ve kredi kart borçlarımızı ödeyemeyip icralı olanlar. Ve hiç bir bankadan kredi alamayanlar. Nakit ihtiyacını karşılamak için yakınlarından borç isteyip de alamayanlar. Allah korusun hastalığı için para bulmak zorunda olanlar için. Bazı yerler size gerek senetle, gerekse kredi kartınızdan taksitler halinde nakit para vermektedir. Tabi biraz yüksek komisyonlar karşılığın da. Ne kadar doğru bilmiyorum. İnsanların zor durumlarından yararlanmak. Ama nakit ihtiyacınızı bir bankadan yada bir yakınınız dan alamıyorsanız, insanın aklına her seçeneği değerlendirmek geliyor. Ama sıkıntınızı gidermek,  daha fazla zarara uğramamak için de dikkatli olmalısınız.

Senetle Borç Para Verilir

Mesela, senetle nakit para veren kişilerin imzattıkları evrakları büyük dikkatle okumayı sakın unutmayın.  Bu zamanda kimseye güven olmaz. Bir de her önünüze gelenden almayın. Önce araştırın. İstanbul’da oturanlar Zeytinburnu civarında senetle veya altın olarak nakit ihtiyacınızı karşılamak için veren bazı kuyumcular ve işletmeler varmış. Sadece nakit ihtiyacı değil, düğünü olarak da senetle altın satışı yapılıyormuş. En azından iyi araştırma yaparak bu tür yerlerden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Özellikle senetle altın veren kuyumcular günümüzde çok yaygınlaştı. Bir çok kişi nakit ihtiyacını bu şekilde karşılayabiliyor ya da düğün için yaptıracağı altınları.

senetle kredi

Borç Altın Verilir

Son zamanlar kredi kartlarına getirilen taksitle altın almak kısıtlamalar yüzünden, kuyumcular satışlarını sürdürebilmek amacıyla senetli altın satışları yapmaktadırlar. Kuyumcuların bu satışları tamamen yasaldır. Sadece siz taksitlerinizi düzenli öderseniz sorun yaşamadan, altın veya nakit ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Eğer dediğimiz gibi, hiç bir bankadan kredi çekemiyorsanız senetle altın almak mantıklı olabilir. Bununla ilgili çevreniz deki kuyumculardan bilgi alabilirsiniz. Sorduğunuz kuyumcu senetle altın satışı yapmıyorsa bile mutlaka yapan bir kuyumcu biliyordur. En başta Allah kimseyi, çevresinden  ihtiyacımız olan parayı aratacak kadar sıkıntıya düşürmemesi  dileğiyle.