Son yıllarda nakit sıkıntısı yaşayan ve bankadan kredi alamayan kişilerin başvurdukları yollardan birisi de finans şirketlerinden kredi almaktır. Bankadan kredi alamayan kişilerin kredi veren kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunması gereklidir. Oldukça uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile sizlere kredi sağlayan firmalara Türkiye’nin her yerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Günümüzde bankalar haricinde yasal olarak kredi veren kurum ve kuruluşlar arasında Esnaf kefalet kooperatifleri, Oyak, Polsan, İlksan, Koç Finans, DD Morgage kurumlar yer alır.

Kredi Veren Özel İmtiyazı Olan Kurumlar

Oyak (Ordu Yardıımlaşma Kurumu)

Eskisi kadar rağbet görmemesine rağmen oldukça düşük faizle kredi imkanı tanıyan Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) sadece ordu personellerinin kredi fırsatlarından faydalanması için düzenlenmiştir.

Esnaf Kefalet Kooperatifleri

Bankalara göre çok daha uygun fiyatlarla kredi fırsatı tanıyan Esnaf Kefalet Kooperatifleri özellikle esnafların nakit ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Ödeme vadeleri oldukça uzun olması esnafları zor durumda bırakmaması nedeniyle en fazla tercih edilen kredi yöntemlerindendir. Kredi çektiğiniz andan size verilen belirli bir kotaya kadar harcama yapabilirsiniz. Kotanızın dolması halinde tekrar kredi çekme imkanı yoktur. Ancak esnaf arkadaşınız sizin adınıza kredi çekebilir.

İlksan (İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı)

Önceki yıllarda sadece ilkokul öğretmenlerinin faydalanabileceği bir kredi olmasına rağmen günümüzde tüm öğretmenler bu krediden yararlanabilmektedir. İlkokul öğretmenleri sağlık ve yardım sandığına üye olan öğretmenlerin kendi gelir seviyesi ve ödeme limitlerine göre kredi çekme miktarı belirlenir. Piyasada ki diğer kredi kurumlarına göre çok daha faiz oranları ile ödenen bu kredi sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır.

Polsan ( Polis Sandığı)

Hem polisler arasında yardımlaşmayı arttırmak hem de kredi vererek hayatlarını kolaylaştıran Polsan kredi karşılığında belli miktarda aidat kesilmektedir. Kesilen bu aidatlar sonucunda büyümeyi ve daha fazla polise yardım etmeyi hedefler.

senetle kredi

Kredi Veren Finans Kuruluşları

Koç Finans Kredi İmkanları

Türkiye’de önemli bir pazar payına sahip olan Koç Finans ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi  satma yetkisine sahiptir. Çeşitli firma ve bayiliklerden ya da online olarak Koç Finans sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca konut kredi için en uygun fırsatları sunan DD Mortgage kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.