Konya ilinde yaşayan ve bankalardan kredi kullanımında zorlanan kişiler senetle krediye yönelmeye başladı. Bildiğiniz üzere bankadan kredi alabilmeniz için kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Yani özetle geçmiş dönemler de kullandığınız gerek kredi gerek ise kredi kartı ödemelerinizin zamanında yapılmış olma şartı aranıyor. Sadece bu da değil aylık net gelir sahibi olmalı ve kazandığınız gelire bağlı olarak da SSK gibi prim ödemelerinizin yatırılıyor olması gerekmektedir. Belirttiğimiz bu olgulardan herhangi birinde eksiklik olur ise kredi talebinize banka red cevabı verecektir.

Senetle Kredi Nedir?

Senetle kredinin temel de banka aracılığı ile kullanılan krediden farkı yok. Her ikisinde de faiz oranına bağlı kalarak ödeme yapmaktasınız ve vade süreçlerine de bölerek kolay ödeme imkanından yararlanabilirsiniz. Kişiler ve firmalar bazında değişim olduğu için faiz oranları hakkında net veriler söylememiz yanlış yönlendirme yapmamıza neden olabilir.

Senetle Para Verenler KONYA

Eğer aldığınız parayı aylık vadeler ile ödeme taraftarı iseniz imzaladığınız senet sayısı taksit sayısı ile eşit olmalı ve her ödeme sonrasında karşı taraftan da senetlerinizi almalısınız. Aksi halde ödeme yapmamış görünürsünüz yasal olarak. Her ne kadar banka kredilerinde talep edilen şartlar karşımıza çıkmasa da bu kişilerin hiçbir talep de bulunmayacağı anlamına da gelmiyor. Aldığınız parayı geri ödemeniz oldukça önemli ve bu ana neden bağlı olarak sizden kefil ya da ipotek isteyebilme haklarına sahipler. Eğer devam etmez iseniz taksitlerinize kalan kısım kefil gösterilen kişiden temin edilebilir ya da ipotek gösterdiğiniz malınız icra kanalı ile sizden alınarak satışa sunularak borcunuza sayılabilir.

senetle kredi

Senet Karşılığı Borç Para Verenler KONYA

Son olarak Konya da senetle kredi, para veren kişilere nasıl ulaşacağınızı da belirtelim. Günümüz teknoloji çağı bu nedenle kısa bir web araştırması yapmanız yeterli olabilir. Ama bilmeniz de fayda var ki çalışmaya başlamadan önce emin olun, kötü niyetli kişilerin oyunlarına denk gelerek maddi sorununuzdan kurtulma çabalarında iken daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Parayı alacağınızdan emin olmadan senet imzalamayın.