Bankalardan kredi çıkartma işlemini gerçekleştirirken eğer kara listede iseniz öncelikle ücretsiz olarak kara listeden silinmenizi sağlıyoruz. Bu işlemi sahip olduğunuz kredi notunuzu yükselterek gerçekleştiriyoruz. Notunuz ortalama her 2 gün de bir güncellediği için maximum bir hafta – 10 günlük bir çalışma sonucu kara listeden çıkmanızı, notunuzun yükselmenizi ve bu şekilde banka üzerinden kredi çıkartırken olumlu sonuç almanızı sağlıyoruz.Bu işlemler nedir ne değildir nasıl yapıyoruz detaylar..

Kara liste ne demek? Bankalar olan kredi veya kredi kartı borcunu ödeyemeyip hacizlik işlemleri olan kişilerdir. Bankalara olan borçlarınızı minimum üç ay ödemediğiniz taktirde, tüm borçlarınız avukata devredilir. Borçlarınızın üzerine bir de avukat masrafları eklenir. Avukat sizin ikametgahınıza tebligah göndererek tüm borcunuzu 7 iş günü içerisinde ödemenizi ister. Avukat ile görüşüp borçlarınızı taksitlere böldürerek ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ama avukata ödeyeceğinize göre taahhütname verdiğiniz taktirde, ödemelerinizi gerçekleştirmeme gibi bir durumda hapis cezası ile karşılamak istemiyorsanız ödemelerinizi yapmak zorundasınız. Çünkü taahhütname ile vereceğiniz ödeme sözünüzü tutmazsanız, adınıza hapis cezası istenebilir. Bu ayrıntıyı size avukatlar söylemeyebilir. Çünkü ödeyemediğiniz taktirde size bu gibi ceza yaptırımı uygulayabilecekleri için, ödemelerini garanti altına almak isterler. Bu nedenle taahhütnameyi imzalatabilmek için sizi korkutmamak adına bu ayrıntıdan bahsetmezler.

Kara listeden kurtarmak zannedildiği gibi pek kolay değildir. Kara listeye düştükten sonra kredi notunuz da düşecektir. Tüm borçlarınızı ödemiş olsanız bile, kara listeden silinmeniz iki yılı alabilir. Çünkü tüm bankaların sistemlerinde sizin borçlarınızdan dolayı kara listede de olduğunuz gözükmekte ve bununla beraber kredi notunuzun düşüklüğü de gözükmektedir. Uzun bir süre bankalardan kredi veya kredi kartı talepleriniz red kararı alabilir. Çünkü düşen kredi notunuzun yükselmesi beklenmektedir.

Not Yükseltme

Düşen kredi notunuzun yükseltmeniz için, kullanıma açık bir kredi kartı var ise bu sizin için avantaj olabilir. Kara listeye düşmeniz de ki sebep kredi kartınız değilde krediniz ise, açık olan kredi kartınızı kullanarak ve ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınız taktirde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Böylelikle bu süreyi daha da azaltabilirsiniz. Ama ana sebep kullanmış olduğunuz kredi kartınız ise, zaten kara listeye düştüğünüz zaman kredi kartınız iptal edilir. Ancak başka bir bankadan olan kredi kartınız var ise, onu kullanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi kartınızdan dolayı kara listede olduğunuz zaman, tüm borcunuzu bitirseniz dahi kredi talepleriniz kabul edilmeyebilir. Yani iki yıl süreyi beklemek zorunda kalabilirsiniz. Burada sizinle sadece bir yöntemi paylaştık elbette yapılacak çok daha farklı işlerle bu süreç hızlandırılabilir. Bu kısım danışmanlık faaliyetleri arasına girdiğini için bizimle iletişim kurarak hızlıca sicilinizi düzeltmek için çalışmalara başlanabilir.

senetle kredi

10 GÜNLÜK BİR SÜREÇ İÇİNDE TÜM İŞLEMLERİNİ HALLEDİP SİZİ TEMİZE ÇIKARTABİLİRİZ.