Bankacılık sektörü dünyanın hemen hemen her yerinde gelişmekte olan bir sektör olmakla beraber milyonlarca kişiye hizmet sunarken bu konu ile alakalı olarak en çok hizmet sunan yerlerden biri de Alman bankaları ve Alman finans şirketleri olmaktadır. Söz konusu olan bu bankaları ve finans şirketlerinin kendilerine ait olan birer internet siteleri de olmakla beraber hizmet sunumlarını bu internet siteleri üzerinden de yapmaya devam etmektedirler.

Bu konu ile alakalı olarak Almanya’da hizmet vermekte olan kredi ve finans şirketlerine dair bilgi vermek oldukça faydalı görülmektedir:

  1. Commerz Bank:

Emlak sektöründe hizmet vermekte olan ve Alman bankaları arasında en çok tercih edilen yerlerden olan Commerz Bank’ın yıllık ortalama olarak elde ettiği 615 milyar Euro cirosu ile Almanya’da pek çok kişiye hizmet sunmaktadır. 1870 yılında Hamburg’ta iş adamları tarafımdan kurumuştur ve bu bankanın merkezi Frankfurt’ta bulunmaktadır.  Adı geçen bu bankaya internet sitesi aracılığı ile ulaşıp hizmet almak mümkün olmaktadır.

  1. EUROHYPO:

Emlak sektöründe hizmet veren bir banka olma özelliği taşımakla beraber özel bir bankadır. Commerzbank’ın bir yan kuruluşu olan bu banka Almanya’nın Mainz şehrinde hizmetlerine devam etmekte olup internet siteleri aracılığı ile bu bankadan hizmet almak mümkün olmaktadır.

  1. Allianz SE:

Sigorta ve finans alanında tüm dünyaya hizmet vermekte olan bu firmanın merkezi Almanya’nın Münih kentinde bulunmaktadır.  1890 yılında kurulmuş olan bu firma Almanya’nın en köklü firmaları arasında bulunmakta ve tüm dünyada milyonlarca kişiye gerek direk olarak gerekse internet ortamı aracılığı ile hizmet sunarak kazanç elde etmektedirler.

  1. Wirecard Bank:

Almanya’da hizmet vermekte olan teknoloji ve finans firmaları arasında bulunan ve bu konuda oldukça başarılı bir profil çizen Wirecard dünya genelinde yedi binden fazla kişiye bankacılık hizmeti vermektedir. Bu geniş kapasitesi ile hizmet ağını oldukça geliştirmiştir.

senetle kredi
  1. Deutsche Bank:

1884 yılında kurulmuş olan Deutsche Bank’ın merkezi Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunmakta ve bu banka da internet sitesi aracılığı ile hizmetlerini sürdürmekte olan bankalar arasında yer almaktadır.