Yasal takipte olanlara kredi var. Öncelikle yasal takip nedir, yasal takipten nasıl kurtulunur bunlarla ilgili kısaca bilgi verelim. Bankalardan kredi aldığınız da ya da bankaların kredi kartlarını kullandığınızda, bu ürünlerin geri ödemelerini üç ödeme vadesi boyunca ödemezseniz ya da bu gibi bir durumda banka ile iletişime geçmeden, yeni bir ödeme planı çıkartırmazsanız, banka tarafından yasal takibe gönderirsiniz. Bankalar yasal takip süresine dahil olmamanız için, özellikle borcunuzu ödemediğinizde size sıkça dönüş yapacaklardır. Banka telefonlarından haklı olarak herkes sıkılmış durumda ve aramalarda borcunuzu ödeyiniz talepleri yüzünden aramalara dönüş yapılmıyor. Bu sıkılmalarda her ne kadar haklı olduğunuzu bilsek de, bankaların aramalarına cevap vererek, yeni bir ödeme planı çıkartabilirsiniz. Örneğin, normalde üç taksitte ödemeniz gereken bir kredi kartı borcunu sizin için daha makul olacak olan 12 taksitle ve faiz işlemesine izin vermeden sunma imkanları bulunuyor. Bu yüzden banka aramalarını mutlaka cevaplamanızı tavsiye ederiz. Yasal takipten kurtulmak içinse, borcunuzu ödemeli ve bankalar ile anlaşma yoluna gitmelisiniz. Yasal takibe düşerseniz, banka ürünlerini kullanmanızda ciddi sıkıntılar yaşarsınız.

Kredivar.net Yasal Takiptekilere Kredi

 

Yasal takipte olanlara kredi var. Yasal takipte olanlar için, bankalar hem borçlarını ödemeleri, hem de daha düzgün bir ödeme planı yapabilmeleri için bazen kredi imkanı sunabiliyorlar. Ancak bu her banka ve her müşteri için maalesef ki geçerli olmuyor. Yani bu durumda bankalardan kredi alabilmeniz oldukça zor. Geçmiş dönem sicil kaydınızın oldukça temiz olması gerekir ve başvuru yapacağınız banka ile uzun yıllardır çalışıyor olmanız gerekir. Bu sayede ufak da olsa, yasal takipteyken bankadan kredi alabilme şansınız bulunacaktır. Fakat, bu süreçte banka sizden kefil ya da teminat isteyebilir. Bu duruma da hazırlıklı olmalısınız. Bankalardan tüm çabalamanıza rağmen kredi alamadığınızda da tercih edebileceğiniz bir seçenek var.

senetle kredi

Senetle kredi verenler. Senetle borç para veren kişiler, yasal takipte olanlara, kredi notu düşük olanlara kredi veriyorlar. Uyguladıkları faizler biraz yüksek olsa da, eğer çok zor durumda iseniz, bu kişiler ile çalışabilirsiniz.