Araba kiralama işlemi oldukça kazançlı bir yöntem olduğundan pek çok kişi bu yoldan para kazanmak için çaba göstermektedir. Ancak araba kiralama şirketleri her arabayı kabul etmediğinden dolayı, onların şartlarına uygun bir arabaya sahip olmak gerekmektedir. Bu nedenle de arabasını kiraya vermek sureti ile para kazanmak isteyen kişiler sırf bu işte kullanmak amacı ile araç satın alma yoluna gitmektedirler.

senetle-araba

senetle-araba

Ancak araba alıp kiraya vermek isteyen kişilerin araç satın alabilmesi için belli miktarda bir sermayesi olması gerekmektedir. Bu sermayeye sahip olamayan kişilerin bahsi geçen bu karlı sürece dahil olmaları mümkün olamamaktadır. Bu sebeple de pek çok kişi araç almak için bankalardan taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi talebinde bulunmakta ancak bankalar aradıkları şartlara uymayan kişilerin kredi taleplerini geri çevirmektedirler. Çünkü bankalar kredi notu yeterli olmayıp sicilleri bozuk olan, yeteri seviyede belgelenebilir bir gelire sahip olamayan ya da bankaların talep ettiği belgeleri sunamayan kişileri güvenilir bulamayarak söz konusu bu kişileri riskli gördüklerinden dolayı kredi taleplerini kabul etmeyerek geri çevirmektedirler.

Senetle Araba Alıp Satarak Para Kazanma

İşte bu gibi durumlardan mustarip kişiler için bir diğer çözüm yolu senet karşılığında taşıt satın almak olmaktadır. Çünkü günümüzde oldukça fazla sayıda otomobil şirketi ya da oto galerisi senet karşılığında taşıt satışı yöntemini kullanmayı tercih etmektedirler. Bu da araç alıp kiraya vererek kazanç sağlamak isteyen kişiler için oldukça büyük bir fırsat olmaktadır. Çünkü aldığımız aracı kiraya verdikten sonra bizim için yüksek bir getiri sunacak ve bu sayede kiraya verdiğimiz söz konusu otomobil kendi borcunu kendisi ödemekle kalmayıp bize de ekstradan getiri sağlayacaktır.

senetle kredi

Senetle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da senetle araç alacağımız yerdir. Çünkü senet karşılığında bize araç satacak yerin güvenilir bir yer olması oldukça önemli bir durum olmaktadır. Çünkü alacağımız aracın ödemeleri taksit taksit olduğundan aracın mülkiyetini tamamen üstümüze almamız mümkün olmamakla beraber bir de tüm ödeme dönemi için tek senet imzalamamız söz konusu olduğu için güvenilir olmayan yerlerden araç almak bizim için tehlikeli olacaktır.