GSM hattına kredi denildiği zaman, genellikle insanlarda olumlu çağrışımlar bırakmaz. Olumsuzluktan ziyade bunun usulsüz bir işlem olduğu düşünülür. Oysa hem son derece yasal hem de son derece akla yatkın bir yöntem olduğundan bahsetmeden geçemeyiz.

İnsanlar acil nakit ihtiyacı duydukları zamanlarda elbette türlü türlü yöntemler geliştirerek içinde bulundukları zor durumdan çıkmaya çalışırlar. Bunu yaparken de hukuki ve yasal boşluklardan yararlanmak, hukuka aykırı işlemler yapmadan sorunları çözmek çok büyük bir önem taşımaktadır. İşte GSM hattına kredi almak tam da bu iş için uygundur. Sizler de nakit ihtiyacı duyuyorsanız ve borç alabileceğiniz herhangi bir yer yoksa kendi kendinize borçlanmanız sizler için en iyisi olacaktır. Nasıl mı? Elbette GSM hattına kredi alarak…

GSM Hattına Kredi Almak İçin Koşullar

Her borçlanma işleminde olduğu gibi bu işlemden de faydalanabilmenizi sağlayacak olan bazı koşullar vardır. Bu koşullar sağlandığı takdirde sizlerde ihtiyacınız ölçüsünde kredi sahibi olabilirsiniz. Bu koşullar şu şekildedir:

  • İlk olarak kendi adınıza ait faturalı bir hatta sahip olmanız gerekmektedir. Bu hat hangi operatörden olursa olsun önemli olan faturalı olmasıdır.
  • Faturalı hattınızın aylık faturalarını düzenli olarak ödemiş olmalı ve hiç gecikmeye takılmamış olmalısınız. Yani düzenli ödemeler de kredi almanız için son derece önemlidir.
  • Faturalı hattınızı yeni aldıysanız bu hat üzerinden kredi almanız mümkün değildir. Muhakkak en az 6 aydır bu hattı kullanıyor olmalı ve faturalarını da her ay vaktinde yatırıyor olmalısınız.
  • Diyelim ki faturalı bir hattınız yok. O zaman operatörlerin sağladığı internet kampanyalarını evinizde kullanıyor olmalısınız. Elbette bunun için 6 ay yeterli bir süre olmayacaktır. 1 yıl süresince operatörünüz üzerinden evinize bağlattığınız interneti kullanmış ve faturalarını da yine düzenli olarak ödemiş olmalısınız.

Eğer sizlerde bu şartları taşıyorsanız ve yerine getirebiliyorsanız GSM hattına kredi alamamanız için hiçbir sebep yoktur.

Faturalı Hattıma Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Faturalı hattınıza aldığınız kredilerin tutarları sıklıkla değişmektedir. Çünkü operatörlerin kampanyaları ve sizlerin hattınızı kullandığınız süreç değişikliklerde ciddi önem arz etmektedir.

Genel kural şudur: bir müşteri ne kadar uzun süre faturalı hat kullanıyorsa ve ne kadar uzun süre hiçbir gecikme yapmadan faturalarını düzenli ödüyorsa, hattı üzerinden alabileceği kredi de o kadar artacaktır. GSM hattı üzerinden alınan kredilerde esas olan operatörünüzün sağladığı cihaz kampanyalarından faydalanarak bir cihaz satın almaktır. Bu cihaz sizlere kredinizi temin eder. Dolayısıyla ne kadar yüksek fiyata bir cihaz alırsanız, sahip olacağınız kredi de o kadar yüksek olacaktır.

Kredilerinizdeki değişikliklere neden olan bir diğer faktörde operatörlerinizin fiyat aralığı ve cihaz çeşitliliğidir. Operatör firmanız ne kadar çok cihaz getirir, çeşidi arttırırsa ve kampanyalarda ne kadar indirim tutarı eklerse alabileceğiniz kredi fiyatları da o kadar değişecektir.

Faturalı Hatta Kredi Miktarı

Tüm bu bahsedilenlerden yola çıkarak diyebiliriz ki GSM hattına kredi almak isteyen bir kişi 1000 lira ila 10.000 lira arasında bir kredi sahibi olabilir.

Eğer operatörünüz ile çok uzun yıllardan beri süregelen bir ilişkiniz varsa sizlere bir ayrıcalık yapılacak ve birden fazla cihaz almanız kabul edilecektir. Bu durumda sahip olabileceğiniz kredinin de miktarı artar. Yani burada önemli olan sıkı bir müşteri olmak ve kampanyaları ciddiyetle takip etmektir.

GSM Hattına Kredi Almak

Bu koşullar gerçekleştikten sonra almak istediğiniz cihazı internet üzerinden belirleyerek sorgulama araçlarından alıp alamayacağınıza bakmalısınız. Operatör firmanıza gittiğinizde aldığınız cihaz sizler için kredi anlamına geldiğinden dolayı cihazın jelatininin ve kabının açılmaması gerekiyor. Cihazı aldıktan sonra firmamıza ulaşarak cihazınızı nakde çevirebilirsiniz.

İşlemler son derece basit ve yasaldır. Sizler için de çok kısa bir süre içerisinde ihtiyaç duyduğunuz parayı temin etmek anlamına gelir. Bunun yanı sıra aldığınız para için ödemeleriniz aydan aya faturanıza yansıyacağı için sizleri de ödeme sıkıntısı içine sokmayacaktır. Zira sizler kontratınızı yaparken dilediğiniz vadeyi ve ödeme imkânını seçmekte son derece özgürsünüz. Bu sebeple bu kredi fırsatında ipler tamamen sizin elinizde ve kredinin öznesi olması gerektiği gibi sizlersiniz.

Sizde nakit sıkıntısı çekiyorsanız ve borç bulamıyorsanız güvenle bu yöntemi deneyerek ihtiyaçlarınızı giderebilir ve rahata kavuşabilirsiniz.

senetle kredi