Borçsuz hayatın idame ettirilmesinin zorluğundan dolayı, herkes borç alabilecek bir yer, bir yardımcı kaynak aramaktadır. Günümüzde toplu olarak para verilerek, taksitli halde ödeme sağlayan borçlara kredi adını veriyoruz. Ve kredi veren kuruluşlar da son dönemlerin en aranan konuları arasında yerini alıyor. Öyleyse kredi veren kuruluşlara bir göz atalım.

Elbette kredi denildiğinde ilk akla gelen bankalardır. Bankalar ihtiyaç, konut, taşıt gibi çeşitli fırsatlar ile kredi kampanyaları oluşturarak müşterilerine borç vererek güzel kredi imkânları sağlamaktadır. Fakat bankalar kredi vermek için çok ciddi şartlar aradıkları için her müşteri grubuna uygun kredi sağlayamazlar. Bu nedenle kredi veren başka kuruluşları bilmek ve oralar ile iletişimde kalmak son derece önemli bir hal almaktadır.

Bankalar haricinde kredi veren kuruluşlardan biri Danışmanlık Firmalarıdır. Bu firmalar aslında bankalar ile ortak bir çalışma sürdürerek kredi almak isteyen müşterilerin şartlarını iyileştirerek kredi almalarına yardımcı olmaktadır. Kredi notunun düzeltilmesi, gelir belgesinin çıkartılması ve kefil gibi birçok konuda sizlere destek olan bu firmalar, kredi veren kuruluşlar arasında önemli bir yer tutar.

Finansal firmalar da yine borç vererek müşteri kazanan firmalardır. Bu firmalar senet ile kredi vermektedir. Sizlere verdikleri borçları belli bir faiz oranı ile geri alarak bankaların finansal mantığını kendi kurumları bünyesinde sistemleştirmektedirler.

Tefeciler kurumsal ve yasal bir zemini olmasa dahi sizlere kredi sağlayan yegâne şahıslardır. Bir firma bünyesinde çalışabilecekleri gibi şahıs olarak da faaliyetlerini sürdürebilmektedirler. Tefeciler yasal bir iş yapmamaktadırlar fakat son derece rağbet görürler. Sizlere verdikleri borçlar için bankalardan ve diğer finansal firmalardan daha fazla faiz oranı uygularlar ve buna karşın borç ödeme vadesini daha kısa bir süre olarak belirlerler. Fakat buna karşın başvurduğunuz gün aynı anda kredinizi alma imkânınız vardır.

senetle kredi

Telefon bayilerinden kendi imkânlarınız ile kendinize bir kredi oluşturma şansınızda bulunmaktadır. Telefoncu ve beyaz eşyacılardan üzerine aldığınız kontratlı cihazları dilerseniz şahıslara dilerseniz de bu işi yapan firmalara satarak kolayca bir kredi sahibi olabilirsiniz.